Железнице Србије ад

eng-flagSR eng-flagEN

Ликовни конкурс – „Железница очима деце“

 

34. ЛИКОВНИ КОНКУРС
„ЖЕЛЕЗНИЦА ОЧИМА ДЕЦЕ 2017.“
 

 ПОЗИВ ЗА ОТВАРАЊЕ ИЗЛОЖБЕ
У ПЕТАК 15. ДЕЦЕМБРА 2017. ГОДИНЕ У 12:00 САТИ

Традиционална изложба “Железница очима деце”, коју Железнички музеј ове године организује тридесетчетврти пут, биће свечано отворена у петак, 15. децембра, у 12 часова у великој галерији Железничког музеја (Немањина 6), у Београду.

На 34. ликовни конкурс „Железница очима деце 2017“ приспело је 5118 радова из 386 основних школа и ликовних радионица и 135 предшколских установа, вртића и забавишта. И ове године пристигли су радови деце из 6 специјалних основних школа.

Од великог броја приспелих радова Жири овогодишњег конкурса је имао тежак задатак да награди најбоље учеснике. Додељено је 9 равноправних награда у категорији ликовни радови школске деце, као и 6 равноправних награда за ликовне радове у категорији деце предшколског узраста.

Жири 34. ликовног конкурса радио је у саставу: мр Ненад Војичић, академски сликар( председник жирија) Татјана Младеновић, дипломирани историчар уметности, Вукица Вукас, дипломирани фотограф, Чедомир Туцић, дипломирани конз. скулптура и арх. предмета и Александар Пфићер, дипломирани мајстор фотографије.

 
     НАГРАЂЕНИ АУТОРИ 34. ЛИКОВНОГ КОНКУРСА „ЖЕЛЕЗНИЦА ОЧИМА ДЕЦЕ 2017“

ДЕВЕТ РАВНОПРАВНИХ НАГРАДА ЗА ЛИКОВНЕ РАДОВЕ ШКОЛСКЕ ДЕЦЕ

Анастасија Ристић, V/1, ОШ “9. октобар”, Прокупље

Дарија Кањевац, II/1, ОШ “Браћа Барух”, Београд

Ђурђина Ђорђевић, VII/5, ОШ “Попински борци”, Врњачка Бања

Дуња Пуповац, VI/3, ОШ “Свети Сава”, Велика Плана

Јован Крнајски Беловљев, IV раз, Ликовна радионица “Ем Арт”, Суботица

Надежда Жижић, 14 год, Удружење грађана Студио „Мано“, Нови Сад

Петра Продановић, 7 год, Удружење грађана Студио „Мано“, Нови Сад

Растко Трипковић, 9 год, Атеље “Кабупа”, Београд

Стефан Тодоровић, VIII/3, ОШ “Лазар Саватић”, Земун

ШЕСТ РАВНОПРАВНИХ НАГРАДА ЗА ЛИКОВНЕ РАДОВЕ ДЕЦЕ ПРЕДШКОЛСКОГ УЗРАСТА

Анђела Тубић, 6 год, ПУ „Пчелица“, Вртић „Лептирић“, Сремска Митровица

Андреј Сталетовић, 6 год, ПУ “Дечја радост”, Вртић “Пупољак”, Панчево

Данило Ћузовић, 4 год, ПУ “Радосно детињство”, Вртић “Златна рибица”, Нови Сад

Катја Добријевић, 6 год, Вртић “Врапче”, Земун

Марија Јовановић, 6 год, ПУ “Пахуљице”, Брус

Тијана Сукдолак и Срна Ђокић, 6 год, Вртић “Радосно детињство”, Београд