Železnice Srbije ad

eng-flagSR eng-flagEN

Likovni konkurs – „Železnica očima dece“

 

34. LIKOVNI KONKURS
„ŽELEZNICA OČIMA DECE 2017.“
 

 POZIV ZA OTVARANJE IZLOŽBE
U PETAK 15. DECEMBRA 2017. GODINE U 12:00 SATI

Tradicionalna izložba “Železnica očima dece”, koju Železnički muzej ove godine organizuje tridesetčetvrti put, biće svečano otvorena u petak, 15. decembra, u 12 časova u velikoj galeriji Železničkog muzeja (Nemanjina 6), u Beogradu.

Na 34. likovni konkurs „Železnica očima dece 2017“ prispelo je 5118 radova iz 386 osnovnih škola i likovnih radionica i 135 predškolskih ustanova, vrtića i zabavišta. I ove godine pristigli su radovi dece iz 6 specijalnih osnovnih škola.

Od velikog broja prispelih radova Žiri ovogodišnjeg konkursa je imao težak zadatak da nagradi najbolje učesnike. Dodeljeno je 9 ravnopravnih nagrada u kategoriji likovni radovi školske dece, kao i 6 ravnopravnih nagrada za likovne radove u kategoriji dece predškolskog uzrasta.

Žiri 34. likovnog konkursa radio je u sastavu: mr Nenad Vojičić, akademski slikar( predsednik žirija) Tatjana Mladenović, diplomirani istoričar umetnosti, Vukica Vukas, diplomirani fotograf, Čedomir Tucić, diplomirani konz. skulptura i arh. predmeta i Aleksandar Pfićer, diplomirani majstor fotografije.

 
     NAGRAĐENI AUTORI 34. LIKOVNOG KONKURSA „ŽELEZNICA OČIMA DECE 2017“

DEVET RAVNOPRAVNIH NAGRADA ZA LIKOVNE RADOVE ŠKOLSKE DECE

Anastasija Ristić, V/1, OŠ “9. oktobar”, Prokuplje

Darija Kanjevac, II/1, OŠ “Braća Baruh”, Beograd

Đurđina Đorđević, VII/5, OŠ “Popinski borci”, Vrnjačka Banja

Dunja Pupovac, VI/3, OŠ “Sveti Sava”, Velika Plana

Jovan Krnajski Belovljev, IV raz, Likovna radionica “Em Art”, Subotica

Nadežda Žižić, 14 god, Udruženje građana Studio „Mano“, Novi Sad

Petra Prodanović, 7 god, Udruženje građana Studio „Mano“, Novi Sad

Rastko Tripković, 9 god, Atelje “Kabupa”, Beograd

Stefan Todorović, VIII/3, OŠ “Lazar Savatić”, Zemun

ŠEST RAVNOPRAVNIH NAGRADA ZA LIKOVNE RADOVE DECE PREDŠKOLSKOG UZRASTA

Anđela Tubić, 6 god, PU „Pčelica“, Vrtić „Leptirić“, Sremska Mitrovica

Andrej Staletović, 6 god, PU “Dečja radost”, Vrtić “Pupoljak”, Pančevo

Danilo Ćuzović, 4 god, PU “Radosno detinjstvo”, Vrtić “Zlatna ribica”, Novi Sad

Katja Dobrijević, 6 god, Vrtić “Vrapče”, Zemun

Marija Jovanović, 6 god, PU “Pahuljice”, Brus

Tijana Sukdolak i Srna Đokić, 6 god, Vrtić “Radosno detinjstvo”, Beograd