ŽELEZNICE SRBIJE
Uređaj za maksimalnu bezbednost
Četvrtak, 22. Jun 2006.

U narednih nekoliko meseci u dizel lokomotive serije 661, elektro serije 461 kao i u manevarke češke proizvodnje, biće ugrađen elektronski brzinomer koji će beležiti sve promene u lokomotivama, kao što su brzina kretanja voza, korišćenje zvučnih signala, način kočenja, smer vožnje i ostale podatke vezane za bezbednost saobraćaja - rečeno je danas Medija centru preduzeća u Sektoru za održavanje voznih sredstava.

Uređaj, poznat pod nazivom EB-96, povezan je sa najsavremenijim računarima u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Kraljevu na kojima se ovi podaci „očitavaju“, tako da se u svakom trenutku ima uvid u stanje na prugama.

Elektronski brzinomer, kao i kompjuterski program za njegovu primenu , uradio je "Mihajlo Pupin" u saradnji sa stručnjacima železnice.

Broj pregleda: 825
IZDVAJAMO
AKTUELNO
VESTI
RED VOŽNJE
KOMERCIJALNE POVLASTICE
KURIR 2006
NAJNOVIJA "PRUGA"
LOKACIJA TERETNIH KOLA
MEDIJA CENTAR
ŠARGANSKA OSMICA
TURISTIČKI VOZ "ROMANTIKA"
PLAVI VOZ
 
© Železnice Srbije 2006 | designed & produced by MASSVision, powered by cMASS