ŽELEZNICE SRBIJE
"Železnice Srbije" spremno dočekuju ukidanje viza: Ove godine u međunarodnom saobraćaju vozovima putovalo 700 hiljada putnika
Petak, 18. Decembar 2009.

- "Železnice Srbije" spremno dočekuju 19. decembar, kada će biti ukinute vize i našim građanima omogućeno da slobodno putuju evropskim zemljama.U 2009. godini srpske železnice su u međunarodnom saobraćaju prevezle oko 700 hiljada putnika i očekujemo da će vizna liberalizacija već u vreme predstojećih božićnih i novogodišnjih praznika, a naročito naredne godine, značajno doprineti povećanju broja putnika u našim vozovima na inostranim relacijama, - rečeno je danas Medija centru u Sektoru za prevoz putnika "Železnica Srbije".

U Sektoru za prevoz putnika "Železnica Srbije" ističu da je svakodnevno na našim prugama 42 voza u međunarodnom saobraćaju i da je reč o najkvalitetnijem segmentu putničkog prevoza srpskih železnica, kada je reč o kvalitetu usluge, redovitosti i tačnosti vozova.

- Srbija je direktnim železničkim vezama povezana sa svim najznačajnijim evropskim turističkim, saobraćajnim, ekonomskim i kulturnim metropolama: Minhenom, Budimpeštom, Bečom, Cirihom, Pragom, Solunom, Kijevom, Moskvom, Sofijom, Istanbulom, Venecijom i Bukureštom, kao i sa Zagrebom, Ljubljanom, Skopljem, Sarajevom i Podgoricom. Na međunarodnim linijama saobraćaju najkvalitetniji putnički vagoni srpskih železnica, a od 2005. godine kao jedina železnička uprava u ovom regionu pristupili smo i Povelji o kvalitetu u međunarodnom saobraćaju, koja nas obavezuje na strogo poštovanje reda vožnje, jer smo u suprotnom u obavezi da putnicima nadoknadimo i do 30 odsto od vrednosti cene vozne karte, - ističu u Sektoru za prevoz putnika.

Ponudi srpskih železnica u međunarodnom saobraćaju svakako doprinosi veliki broj komercijalnih povlastica, zahljvaljujući čemu su cene prevoza niže i do 40 odsto u odnosu na redovne vozne karte. Pre svega, to se odnosi na Inter reil voznu kartu, najpopurarniju među mladima, koja omogućava neograničeni broj putovanja u određenom vremenskom periodu evropskim prugama. Pored toga, popularne su još i povlastice: Reil Plus, Siti Star, Balkanfleksipas, Minhen Specijal, Beč Specijal i druge. Zahvaljujući ovim povlasticama, po najpovoljnijoj ponudi povratna karta drugog razreda košta, na primer, do Budimpešte 26 evra, do Praga oko 155 evra, do Minhena oko 142 evra, do Beča 70 evra, do Venecije 108 evra, do Ciriha oko 239 evra, do Soluna oko 68 evra, do istanbula oko 97 evra, do Sofije oko 41 evra, do Kijeva 121 evro, do Bukurešta 48 evra, do Moskve oko 180 evra, a do Bratislave oko 85 evra. Srpske železnice polovinu svojih prihoda u putničkom saobraćaju ostvaruju na međunarodnim relacijama.

Iz Sektora za prevoz putnika srpskih železnica najavljuju da su ponudom i kvalitetom uslugom, potpuno spremni za ukidanje viza i povećani broj putnika u međunarodnim vozovima.

Broj pregleda: 2361
IZDVAJAMO
NAJAVE DOGAĐAJA
VESTI
RED VOŽNJE
KOMERCIJALNE POVLASTICE
NAJNOVIJA "PRUGA"
LOKACIJA TERETNIH KOLA
MEDIJA CENTAR
ŠARGANSKA OSMICA
TURISTIČKI VOZ "ROMANTIKA"
PLAVI VOZ
 
© Železnice Srbije 2006 | designed & produced by MASSVision, powered by cMASS