Ponedeljak, 15. Decembar 2008.
Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić i generalni direktor "Železnica Srbije" Milovan Marković obišli su 15. decembra železničku stanicu "Prokop", na međunarodnom Koridoru 10, gde su nastavljeni radovi na izgradnji.
"Zadovoljan sam obavljenim poslovima u ovoj godini. Dobro je što su kao što vidite radovi odmah nastavljeni. Za nas je, u stvari, 2009. godina već počela. Nemamo vremena da čekamo. Počeli smo pre nekoliko meseci ambiciozno i nastavili na isti način, naravno, u okviru finansijskih i drugih uslova koje imamo", izjavio je Mrkonjić.
"U 2009. moramo da zaokružimo sve poslove oko projekata koji nam nedostaju, posebno na železničkom Koridoru 10, eksproprijaciji zemljišta tamo gde to nije urađeno i da insistiramo na utvrđenim rokovima izgradnje. Za železnički Koridor 10 već su odobrena sredstva međunarodnih banaka za deonicu od Batajnice do Inđije i za rekonstrukciju i elektrifikaciju pruge od Niša do Dimitrovgrada, gde će radovi biti završeni u toku 2009. godine", rekao je ministar Mrkonjić.
|